STD20NF06LT4
  • 1
Description : STD20NF06LT4 TO-252-3
Contact Now
Product Attribute Attribute Value
STMicroelectronics
Product Category: MOSFET
RoHS: Details
Si
SMD/SMT
TO-252-3
N-Channel
1 Channel
60 V
24 A
32 mOhms
- 20 V, + 20 V
1 V
13 nC
- 55 C
+ 175 C
60 W
Enhancement
AEC-Q101
STD20NF06L
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Configuration: Single
Fall Time: 12 ns
Forward Transconductance - Min: 20 S
Height: 2.4 mm
Length: 6.6 mm
Product Type: MOSFET
Rise Time: 50 ns
2500
Subcategory: MOSFETs
Transistor Type: 1 N-Channel
Type: MOSFET
Typical Turn-Off Delay Time: 20 ns
Typical Turn-On Delay Time: 11 ns
Width: 6.2 mm